خرید بهترین نهال گردو کاغذی – ارسال یک روزه با گارانتی

خرید بهترین نهال گردو کاغذی – ارسال یک روزه با گارانتی

نهال گردو کاغذی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نهال گردو کاغذی، به عنوان یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین گونه های گردو، از خانواده Juglandaceae و جنس Juglans به شمار می‌رود. نام علمی این گیاه Juglans nigra است.‌ این نهال در رشد اولیه اش شکل کروی دارد اما با بالارفتن سن، به صورت افقی پیشرفت می‌کند.

اصلی ترین ویژگی تشخیصی گردو کاغذی، پوسته ی برگ های آن است که با لمس، به راحتی از برگ جدا شده و مانند کاغذ پاره می‌شود، دلیل همین وجود ویژگی است که به آن “گردو کاغذی” نام داده‌ شده است. و محصول آن نیز مانند گردو چندلر بسیار پر بار است .

گردو کاغذی درختی بزرگ است که در برخی موارد ارتفاع آن به بیش از ۳۰ متر هم می‌رسد. برگ های این درخت معمولاً به صورت براق، پهن و با دندانه های تیز در حاشیه، تقسیم پذیر به ۱۵ تا ۲۳ برگچه می‌باشند.

گل های گردو کاغذی در اردیبهشت ظاهر می‌شوند و میوه‌های آن در ماه‌های آبان و آذر آماده برداشت می‌باشند. بذر این گیاه دارای پوسته خارجی سخت و مقاوم است، ولی در عین حال دارای یک مغز خوشمزه و لذیذ است.

گردو کاغذی همچنین برای استفاده در مصارف غذایی و صنعت دارو، به خاطر داشتن مواد مغذی زیاد و مواد آنتی اکسیدانی حائز اهمیت است. این درخت در برابر بیماری ها و آفات مقاوم بوده و عمر طولانی‌ای دارد.

بهترین نهال گردو کاغذی

تاریخچه نهال گردو کاغذی

از اول تا امروز – این درختان اعجوبه با زیبایی های طبیعی خود، از بیش از 60 میلیون سال پیش در آسیای شرقی، به ویژه چین و کره پایه گذاری شدند. به نام “گردوی ژاپنی” نیز شناخته می شوند، این درختان به دلیل خصوصیات خاص خود در برگ ها و میوه های کوچک مقبولیت پیدا کردند. در سده ها و سده های بعدی، با اکتشاف اسپانیایی ها و پرتغالی ها، نهال گردوی کاغذی به اروپا و سپس به آمریکای شمالی و رقبای دیگر شناخته شد. از آنجا که درختان گردوی کاغذی تا حدودی به چهار فصل سال پاسخ می دهند، این درختان در مناطق معتدل کشت می شوند.

کشت نهال گردو کاغذی

اصول و تکنیک ها – کشت نهال گردو شامل مراحل مختلفی است. ابتدا باید دانه های گردو را برداشت کرده و برای از بین بردن بخش های چوبی، آنها را در آب گذاشت. بعد از فرآوری، دانه ها را در یک محیط رطوبتی که با خاک غنی و مرطوب ایجاد شده است، کاشته می شود. بعد از چند هفته، جوانه ها ظاهر می شوند و می توانند به یک مکان مناسب برای رشد انتقال یابند. کود دادن، آبیاری منظم، برش و تربیت مناسب همه یک بخش از فرآیند کشت گردوی کاغذی هستند.

مراحل رشد نهال گردو کاغذی

از جوانه زدن تا برداشت – بعد از جوانه زدن، نیازمندی های آبی و خاک برای نهال های گردو کاغذی متفاوت می شوند. آنها نیاز به خاک خوبی دارند که دارای مقدار مناسبی از شن و خاک باشد. پس از ظهور برگ های اولیه، بهترین نتایج با کمک آبیاری منظم و کود مناسب حاصل می شود. در مرحله ی بلوغ، دانه های گردو را می توان برداشت کرد و بعداً برای کشت باز استفاده کرد. این فرآیند معمولاً بعد از 3 تا 5 سال از کاشت به دست می آید.

پرورش درخت گردو کاغذی

مذیت های نهال گردو کاغذی

نهال گردو کاغذی به دلیل خاصیت تحمل سرما و توانایی رشد در اقلیم‌های مختلف با ارزش است. این نهال از نظر اقتصادی بسیار ارزشمند است، به خاطر خاصیت منحصر به فرد تولید نوعی چوب خاص که برای مصارف مختلف مانند کاغذسازی، تولید مبلمان و ساخت‌وساز استفاده می‌شود. همچنین میوه گردو کاغذی، حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید است و روغن آن نیز استفاده‌های سودمندی دارد.

خاک و آبیابی در کشاورزی نهال گردو کاغذی

نهال های گردو کاغذی باید در خاکی غنی از مواد آلی و با pH معتدل کاشته شوند. این گیاهان به نور کافی نیاز دارند و بهترین رشد را در خاک های خاکی لجنی خوب آبیاری شده نشان می‌دهند. آبیاری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در فصول گرم، آبیاری باید افزایش یابد تا خشکی در خاک بروز نکند

 آفات و بیماری‌های مربوط به نهال گردو کاغذی: گردو کاغذی ممکن است توسط آفت‌هایی مانند سن گردو، کرم سبز گردو و پروانه چوب خوار مورد حمله قرار گیرد. همچنین بیماری‌های قارچی نظیر ریزش برگ، پوسیدگی ریشه و نکروز برگ نیز ممکن است این نهال‌ها را تهدید کند. راهکارهای مقابله شامل استفاده از آفت‌کش‌های مناسب، انتخاب نژادهای مقاوم و مدیریت بهداشت گیاهی است.

 

هرس نهال گردو کاغذی

یکی از موارد مهم در باغداری است. هرس به عمل برداشتن برخی از شاخه ها یا برگ‌های گیاه به منظور بهبود ساختار و رشد آن است. در زمان هرس نهال گردو کاغذی، می‌توان با برداشتن شاخه‌های زائد یا مربوط به رشد گیاه، وضعیت نور دریافتی و هوادهی آن را بهبود بخشید. زمان مطلوب برای هرس زمستان است، حدوداً از نیمه دی ماه تا اواسط اسفند ماه. باید در نظر داشت که هرس باید به گونه ای انجام شود که باعث افزایش باردهی و افزایش بهره‌وری و کیفیت میوه گردد. هرس میتواند قدرت رقابت نهال برای دریافت منابع آب، نور و عناصر معدنی را افزایش دهد. لذا باغداران و کشاورزان باید به میزان و شیوه مناسب هرس نهال گردو کاغذی توجه ویژه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *