10 گل و گیاه زیبا برای پرورش در بالکن و خانه

10 گل و گیاه زیبا برای پرورش در بالکن و خانه

بهترین گیاهان برای نگهداری در بالکن کدامند؟

با شناخت بهترین گیاهان و مناسب ترین آنها برای کاشته شدن در بالکن شما میتوانید یک بالکان سرسبز و زیبا داشته باشید. نگهداری از گل و گیاهان در تراس باعث ایجاد طراوت و انرزی خوب در خانه ها میشود. انتخاب گیاه مناسب برای کاشت در بالکن از حساسیت بسیاری برخوردار است از این رو شما با شناخت بهترین گیاهان برای کاشت در بالکن از زیبایی های فروان این گیاه در بالکن خود استفاده کنید.

گیاهان مناسب برای کاشت در بالکن های شمالی و جنوبی

گیاهانی که در بالکن کاشته میشوند باید توانایی مقابله با آب و هوای مختلف را داشته باشند. این گیاهان باید بتوانند در شرایط همچون بارندگی زیاد، تابش مستقیم نور خورشید، سرمای زیاد و یا گرد و غبار بتوانند دوام بیاورند. بنابراین انتخاب گل و گیاه مخصوص هر منطقه جنوبی و شمالی متفاوت خواهد بود. بالکن هایی که در مناطق جنوبی قرار دارند بیشتر نور دریافت میکنند و گرمای بیشتری نیز دارند اما بالکن هایی که در مناطق شمالی قرار دارند دمای کمتر و سایه بیشتری نیز دارند.

از جمله بهترین گل و گیاهانی که در مناطق شمال کاشته میشوند میتوان به گل حنا، گوشواره ای، تمام گونه های بگونیا، بنفشه،  نردبان یاقوت، پیچک، هوستا، فیل گوش و زنبق اشاره کرد. گل های مناسب برای کاشت در مناطق جنوبی نیز گا هایی همانند کاغذی ، نیلوفر، انارک، عشق، پیچ امین الدوله و اقاقیا اشاره کرد. در ادامه به معرفی گیاهان همیشه سبز و مناسب با شرایط بالکن اشاره خواهیم کرد.

شمعدانی

گل شمعدانی به دلیل عطر خاص و خوبی که دارد طرفداران زیادی را دارد. این نوع از گل به شکل معلق در بالکن استفاده میشود این گیاه به نور زیاد علاقه بسیاری دارد و در مناطقی که نور زیادی دارند به خوبی رشد میکند. شما میتوانید این نوع از گل را گلدان قرار دهید یا برای اینکه گل زیباتر نشان داده شود آن را با استفاده از آویز مناسب یا طناب در بالکن خود قرار دهید.

گل شمعدانی

داوودی

این گل در برابر آب و هوای مختف از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است . شما با کاشت این گل در گلدان باعث زیبایی بیشتر فضای فضای ترانس خود خواهید شد. این گل به دلیل رنگ های زیبا و متنوعی که دارد باعث تنوع  بخشی به فضای ترانس شما خواهد شد. این گیاه به عنوان گل ملی ژاپنی نیز شناخته میشود.

گل داوودی

یوکا

یکی از گیاهان مناسب برای کاشت در فضای ترانس یوکا می باشد. قسمت پایین ساقه این گیاه دارای مواد غذایی است که به گیاه در مقابل گرسنکی و تشنگی کمک می کند. این نوع از گیاه به دلیل اینکه فضای خیلی زیادی را اشکال می کند یکی از گزینه های مناسب برای بالکن ها ی کوچک است این گیاه به نور زیادی نیاز دارد. ارتفاع این گیاه به چند متر نیز می رسد.

گل یوکا

درخت زیتون

این درختچه ها یکی از گیاهانی هستند که همیشه سبز و دائمی هستند. این درختچه ها به مراقبت خاصی نیاز ندارند و باعث زیبایی هرچه تمام تر بالکن خانه شما خواهند شد. این گیاه به آبیاری زیادی نیاز ندارد. این گیاه از مقاومت بالایی در برابر خشکی برخوردار است.

گل محبوبه شب

این نوع از گل عطر وبوی بسیار دلپذیری را دارد. این گل جزو گل های همیشه سبز است که در آب وهوای گرمسیری به خوبی میتواند رشد کند. این گل همچنین برای کاشت در آب وهوای خشک نیز انتخاب بسیار مناسبی است . اگر این گل در گلدان کاشته شود در تمامی فصول سال گل خواهد داد.

گل محبوبه شب

درختچه آزالیا

این درخت در مناطقی که در سال بارندگی زیادی دارند کاشته میشود. این درختچه گل های زیادی را میدهد و این مسئله باعث زیبایی هر چه تمام تر این درختچه میشود. این درخچه برای رشد به آب و هوای مرطوب نیاز دارد و جزو درخچه هایی است که به نور نسبتا کمتری احتیاج دارد. این درختچه برای رشد بهتر به خاک اسیدی نیاز دارد.

درختچه آزالیا

گل حنا

از دیگر گزینه های مناسب برای کاشت در باغچه میتوان به این گل اشاره کرد. این گل ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارد. این نوع از گل به نور کمتری نیاز دارد. آبیاری این نوع از گل باید همه روزه انجام شود تا این گل بتواند به خوبی فرایند رشد خود را در پیش گیرد.

گل حنا

گیاه توت فرنگی و گوجه فرنگی

از جمله میوه هایی که قابلیت کاشت در بالکن دارند میتوان به گوجه فرنگی و توت فرنگی اشاره کرد. توت فرنگی به راحتی قابل پرورش داخل گلدان است. این گیاه زیبایی بسیاری دارد. گوجه فرنگی توانایی رشد در گلدان را دارد این محصول در بالکن و تراس هایی که نور بیشتری دارند و آب وهوایی گرم دارند کاشته میشوند. از این رو بالکن های شمالی برای پرورش این گیاه انتخاب بسیار مناسبی است.

توت فرنگی

نخل زینتی

این گیاه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. نخل زینتی در فصل تابستان نیاز به تهویه خوب هوا دارد. نخل زینتی در فصل زمستان در مقابل سرما مقاوم است و دماهای 5 تا 10 درجه سانتی گراد رامیتواند تحمل کند بنابراین اگر قصد کاشت درخچه برای بالکن خود را دارید این درخچه میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

نخل زینتی

 

در لیست بالا از بهترین  گیاهان و گل های موجود در دنیا برای شما عزیزان معرفی کردیم که آنها را در بالکن و خانه خود به راحتی پرورش دهید و از زیبایی ها , محصولات آن ها بهره مند شوید هر کدام از گل ها یا نهال های بالا را نیاز داشتید کافی است با ما تماس بگیرید تا کمتر از یک روز آنها را به دست شما برسانیم در هر جای کشور که باشید شماره تماس : 09380777108 مهندس  فرجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *